«

»

máj 13 2015

A MI Falunk Egerág

Tisztelt Egerágiak!

Az egerági iskola működése az állami kézbe vétel óta rendeződni látszik. Szervezetileg a Szalántai Általános Iskola alá tartozik, intézményvezetője Balogh Györgyné. Az egerági iskola a szalántai tagiskolájaként funkcionál, vezetője a tagintézmény-vezető. Jelenleg ezt a feladatot megbízással Petik Róbert látja el, aki már 7 éve tanítja, oktatja, neveli tanulóinkat. Az intézmény fenntartását a Klebersberg Intézményfenntartó Központ, hétköznapi nevén a KLIK biztosítja. Ez a szervezet tanárok fizetését, az oktatáshoz szükséges anyagiakat adja, illetve az iskola épületének állagmegőrzését vállalta magára. Az Egerági Önkormányzat sokban segíti az intézmény mindennapi munkáját, de mivel az oktatás állami feladat, az iskolák működtetését az államnak kell biztosítania. Az önkormányzatok erre nem kapnak pénzt, de lehetőségeikhez mérten tesznek az iskolák fennmaradásáért. Településünkön hagyományosan jó az iskola és az önkormányzat közötti viszony, mindkét fél támogatja egymást (közös programok, gyerekek utaztatása, jutalmazása, részvétel a falu kulturális eseményein). Megnyugtató, hogy ez így működik. Összefogásunknak is köszönhető, hogy a 2015/2016-os tanévben is indulhat első osztály 13 gyermekkel, és tanulóink létszáma idén meghaladta a 110-et. A változások dacára az iskola működése továbbra is zavartalan, jövője hosszútávon biztosítva van. A szülőkkel, a lakossággal elengedhetetlen dolog a közvetlen kapcsolat, és mivel a térség érdekeit szolgáljuk, a kölcsönös jó viszony alapját az önkormányzattal való szoros együttműködésben látjuk.

Nevelőtestület
2015. május 12.

Vélemény, hozzászólás?